Aloe vera čudežna rastlina

V vsakem domu se vsekakor najde  ena rastlina. Rastlina doda domu ambient domačnosti, sproščenosti in pa narave. Dobro je, da imamo v domu rastline in da skupaj z rastlinami živimo v sožitju. Aloe vera  ali Aloa je dobila ime čudežna rastlina, zaradi svojih čudežnih učinkov. Seveda aloe vera je znana po svojih zdravilnih učinkov. Mnogo ljudi ima v svojih domovih kremo aloe vere, za zdravljenje kakšnih poškodb. Poznamo jo tudi po drugih imenih kot je naprimer zdravilna aloja, kitajska aloja, drevasta aloja, krokodilov jezik, a vsekakor jo poznamo najbolje pod imenom aloe vera. Ima pa številne zdravilne in dobre učinke, zato obstaja tudi veliko mazil in krem te rastline. Beseda veda pomeni pravi in izvira iz latinščine. Ali ste se močno poškodovali in imate kakšne praske, rane ali pa kakršne koli poškodbe na telesu? Aloe vera vam tukaj lahko pomaga. Beseda aloe pa zhaja iz Afrike, pomeni pa da je rastlina, ki ima mesnate liste in pa raste v stepi. Prve zapise o aloi so našli 1550 let pred našim štetjem in to na egibčanskem papirusu. Egibčani so jo dolgo let nazaj uporabljali za losion za nego njihove kože. Seveda pa jo je uporabljal samo višji sloj. Imenovali pa so jo rastlina nesmrtnosti, saj blagodejno vpliva na kožo, jo vlaži, pomirja in pa seveda mehča. Celo Kleopatra naj bi jo uporabljala tako  kot Grki in pa Rimljani.

Aloe vera ima veliko vitaminov, ti pa so vitamin A, E B12 in pa vitamin C.
Njeni listi so široki, temno  zeleni in pa debeli, ima kar tope bodice. Zanjo je značilno, da listi porumenijo, če je izpostavljena soncu. Največ zdravilnih učinkov pride iz njenih listov, uporablja pa se kot gel ali pa smola, seveda pa se nahaja v sredici rastline. Pomembno pa je tudi kako je predelana, od tega pa je odvisna tudi njena učinkovitost.