Zobni aparat za ravnanje zob

Veliko ljudi nosi ali pa je nosilo zobni aparat. Večina ga je nosila zato, ker jim je tako predpisal zobozdravnik, saj so imeli neporavnane zobe. Otrokom se lažje poravnajo v otroštvu in mladostništvu, ker se zobje še razvijajo in rastejo, pri odraslih pa je to dosti težje. Nekaj ljudi pa zobni aparat nosi ali pa so ga nosili samo zaradi izgleda, ker se jim zdi, da je to modni dodatek. Strokovnjak, ki se ukvarja z zobnimi aparati in ga vgrajuje ljudem na zobe, se imenuje ortodont. Če nosite zobni aparat, ste ga že zagotovo nekajkrat obiskali, če pa ga boste v prihodnosti nosili, ga še boste obiskali. Sam zobni aparat je ortodontski pripomoček, katerega se vstavi na zobe. Na zobe deluje s primerno silo tako, da se počasi premikajo v želeno smer in tako poravnajo.

Pri LuxDental vam nudijo vrhunske zobozdravstvene storitve, z kratkimi čakalnimi dobami ali celo brez. Ustvarjajo brezskrbne nasmehe. Pri njih se da hitro pridobiti zobni aparat , nudijo pa tudi več terapij z različnimi tehnikami in vrstami zobnih aparatov, primernimi tako za otroke kot tudi za odrasle in starejše, ki si želijo lep nasmeh in ravne zobe. Pri njih se vsakemu individualno posvetijo in si zanj vzamejo čas ter se posvetujejo, to pa pripelje do najbolj primerne terapije in najprimernejšega zobnega aparata. Imajo tudi več vrst zobnih aparatov na voljo. Lahko da vam najbolj ustreza fiksno pritrjen oz. zacementiran in ga sami doma ne moremo sneti, to lahko naredi le ortodont. Lahko je kovinski, brezbarvni ali bel, obstaja pa tudi lingvalni, ki je nalepljen na notranjo stran zob tako, da je praktično neviden. Lahko pa vam bolj ustreza snemni ali snemljivi aparat za zobe, tega pa si lahko pacient vstavi sam in ga ponovno odstrani iz ust. Glavno pa je, da ima pacient dovolj samokontrole. Torej če potrebujete ali želite zobni aparat, obiščite LuxDental čimprej in se posvetujte z ortodontom, on pa vam bo svetoval kateri aparat je najboljši za vas.