Vežbe protiv bolova u donjem delu leđa

Vežbe za donji deo leđa

Najčešći  problem našeg vremena je sigurno  bol u donjem delu leđa. Uzroci za nastanak tih bolova, su najčešće posledica od previše sedećeg položaja, nepravilnog savijanja tela, nepravilnog podizanja ili nošenja tereta ili slabog držanja tela, a mogu se uzrokovati i  zbog povrede, previše stresa  ili promena kod proces starenja. Redovnim izvođenjem prave vežbe za donji deo leđa, možemo napete i zgrčene mišiće opustiti bez velikih napora i bola,
a sa vežbama za snagu raditi na samom ojačanju leđnih i trbušnih mišića.

Saveti za pravilno izvođenje svakodnevnih zadataka

Bol u donjem delu leđa možemo sprečiti, ako u svakodnevnom životu pripazimo na način izvođenja zadataka
i izvođenjem vežbe za donji deo leđa. Ako morate na primer pomeriti težak predmet, preporučuje se, da ga ne vučete, nego da ga gurate. Pritom pazite da imate blago savijena koljena, a leđa i vrat pri tom držite uspravno.  Kod nošenja težih stvari, kao što su kese iz prodavnice, pokušajte ravnomerno rasporediti teret u desnu i levu ruku. Težak teret sa poda dižite sa ispravljenim leđima iz čučećeg  položaja, tako da osetite prenos težine tereta na stopala. Dok podižete teret, pokušajte izbegavati iznenadna uvijanja tela. U tom slučaju je bolje pomeriti stopala i okrenut se sa celim telom. Kancelarijske stolice, mogu također naneti bol, ako na njima ne sedimo pravilno. Bitno je, da vam obe noge stoje čvrsto na podu, zato podesite visinu sedišta. Ramena neka budu ispravljena i ustanite svaki sat vremena, da malo prohodate
ili izvodite jednostavne vežbe za donji deo leđa.
Pre sporta vrlo je bitno, da zagrejete mišiće, jer se sa zagrijavanjem tela smanjuju šanse da dođe do povrede. Bitno
je i da telo nakon sportske aktivnosti pravilno istegnete. Ako kod izvođenja vežbe za donji deo leđa osetite bol, odmah prekinite da je izvodite.

Vežbe za donji deo leđa

Masaža sa Perskindol Active gelom

Ponekad je jedan pogrešan pokret dovoljan, da osetimo oštar i jak bol zbog kojeg ne možemo ni ustati. U veliku pomoć
i olakšavanje bolova nam može biti masaža sa Perskindol Active gelom, koji stvara učinak brzog hlađenja i umiruje bol. Pogodan je kratkotrajno kao i za dugotrajno upotrebljavanje.