Kreveti po svijetu

Kreveti su, naravno, nužni za svaki stan ili kuću. Obično su naši kreveti napravljeni o drveta – tako je uvijek bilo i na takve smo naviknuti. Ali, naravno, kako se sve stvari mijenjaju, tako dolaze i novi materijali čak za krevete. Danas čemo pogledati od čega sve su napravljeni kreveti širom svijeta i kakve sve ideje su već ljudi dobili za spavanje.
kreveti
Sigurno ste već svi čuli za Aborigine koji žive u Australiji. Oni nikad nisu koristili drvo kako bi napravili krevet jer prema njihovom mišljenju ako spavaš na krevetu napravljenom iz drveta, onda ne poštuješ drveće i prije ili kasnije priroda će ti poslati kaznu zbog toga, u obliku vatre/požara. Kakogod, njigovi kreveti su napravljeni od zemlje, vode i trave. Da, dobro ste pročitali. Kako bi bio krevet mekši, koriste otpalo lišće ili neke druge prirodne meke materijale. Zanimljivo, zar ne? Sad ćemo se pomaknuti u Japan gdje su prije nekoliko godina stvorili krevet iz plastike. Ništa neobično i ubiti prema očekivanjima, ali, naravno, nije riječ o sasvim običnim krevetima. Ovi kreveti su napravljeni tako, da kruže po prostoru sami od sebe i traže najbolje mjesto za vaše spavanje tijekom noći. Čitav sustav kreveta je napravljen za određenu osobu i dok vi spavate on pradi kako vaš mozag radi, kad ste tik na tome da se probudire, kad vam nešto smeta i tako dalje. Ovaj krevet je u stanju skužiti kad vam treba zaigrati neku nježnu pjesmu da se ne bi probudili (i to onda zaista i napravi), kad se mora pomaknuti jer vam smeta neko svjetlo ili slično,… Takvi kreveti su malo skuplji od onih u Australiji – dupli krevet za dvije osobe košta oko 25000 eura. Koji vam više odgovara? Austalski, Japanski ili ovaj kojeg imate trenutačno u vašem domu?