Kakšen je dober parket

Parket je ena od najbolj priljubljenih talnih oblog, saj je narejen iz naravnega lesa in zato ni le praktična, ampak oddaja tudi neko posebno toplino, ob kateri se počutimo domače. Parket se v današjem času kljub razmahu talnih oblog iz ‘sodobnejših’ materialov vrača v naše domove, saj smo prepoznali njegove prednosti. Les v svoje domove radi vgrajujemo že od nekdaj, saj je lahko dostopen, zlasti v Sloveniji ga imamo veliko in je primeren za najrazličnejše stvari od pohištva do različnih oblog.

Med drugim ga imamo radi zlasti zato, ker prihaja iz narave, hoja po lesu je prijetna in topla, oddaja neke občutke povezanosti z naravo. Poleg tega je parket na voljo v najrazličnejših barvah in vzorcih, saj vsi vemo, da obstajajo različne vrste lesa, le odločiti se je treba za tisto, ki nam najbolj ustreza. Pri tem pa seveda ne boste gledali le na sam videz parketa, ampak morate vedeti tudi, katera vrsta lesa je pa to talno oblogo najprimernejša. Zelo pogost je na primer hrast, ki ima dobro kombinacijo vseh karakteristik, saj ni ne premehak ne pretrd, poleg tega se ga da obdelovati, pa še zelo lep je na pogled. Mnogi parketi so narejeni ravno iz hrasta in krasijo že mnoge domove. Sicer pa boste na trgu dobili tudi parkete različnih dimenzij in debelin, pri čemer bo spet najbolje povprašati strokovnjaka, ki nam bo znal svetovati, katerega izbrati glede na naše želje. Dandanes se parket polaga že povsem preprosto, sploh končni je narejen tako, da ne zahteva nekih prav posebnih veščin, vseeno pa priporočamo, da za polaganje najamete mojstra, ki ima s tem zagotovo več izkušenj od vas in bo tudi prepoznal morebitne pomanjkljivosti parketa ter jih tudi pravočasno saniral. Prepričani ste lahko, da boste s talno oblogo, kot je parket, zadovoljni, saj je trpežen in ima dolgo življenjsko dobo, ki jo s primerno zaščito le še podaljšamo.