Kaj so zobni implantati?

Ali se sprašujete kaj je zobni implantat? To so zobni vsadki, ki se uporabljajo za nadomeščanje zob že kar dolgo časa. Ker se je tehnologija tako spremenila je omogočilo, da je zdaj več in več zobnih vsadkov in je bolj pogosta uporaba. Zobni implantat ali zobni vsadek je dolg od 8 do 16mm, ki se ga nato vstavi v čeljustno kost tam nadomešča zobno korenino, da nas zobje ne bolijo več. Zobni vsadki se lahko uporabijo za nadomestilo zob in prav tako za podpiranje mostov in zobnih protez. Zobni vsadek je narejen iz kovine, ki se imenuje titan, ki pa je biokompatibilna kar pomeni da lahko v procesu zrastejo z kostjo in tako nadomestijo zob in drugo.

Veliko ljudi, ki se ukvarja z zobnimi implantati so zelo izkušeni in vejo kako delati s tem. Zobni implantat je namenjen precej tistimi, ki imajo slabe zobe saj vam zobni vsadki naredijo brezskrbnost zob in tako ser boste tudi bolje počutili z njimi kot pa brez. Če boste načrtovali tak poseg v vaše zobe se boste morali pogovoriti z vašim zobozdravnikom o vsem načrtovanju in premišljevanju. Ljudmi, ki imajo kakšno dolgotrajno bolezen kot sladkorna bolezen in druge odsvetujejo tak poseg v njihove zobe. Če imaš ne pravilo higieno zob lahko pride do vnetja ob vstavku, ki pa je lahko slab za vaše zobe. Zobni implantat je tudi eden izmed boljših zdravil za vaše zobe kajti vam lahko kar dobro pomaga pri zdravljenju zob. Zobni implantat je lahko dober nadomestnik plomb, ki so podobne kot zobni vsadek razlika je samo v tem, da plomba ne gre v zobno čeljust tako kot zobni vsadek. Če vas je pa strah da bi šlo pri zobnih implantih kaj narobe je dobro da se potem odločite za plombe.